הפיתויים הקטנים של הקיץ...

איך לעבור את העונה החמה עם פחות קלוריות?

עונת הקיץ סוף סוף הגיעה! לאחר שהתכוננו לכבודו במהלך החורף, או לפחות לקראת סוף החורף… חשוב לדעת איך לעבור את הקיץ ואת הפיתויים החבויים בו, מבלי להעלות במשקל

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
כוסות עם שייקים ופירות חתוכים

אלה חן – תזונאית קלינית, מתמחה בתזונת ספורט והשמנה, קואצ׳רית לתזונה נכונה ולאורח חיים בריא

אז על מה כדאי להקפיד?

מיצים/ שייקים

אחת ההנאות לאחר אימון, במיוחד בעונת הקיץ, היא המיץ או השייק באחד מהדוכנים הקרובים לביתנו או לחדר הכושר. אמנם הם מכילים כמות יפה של ויטמינים ומינרלים – אך יש לזכור שפרי סחוט (וגם ירקות פחמימתיים) מכילים לא מעט סוכר ואינם מכילים את הסיבים התזונתיים, מאחר ואלו נהרסים בתהליך הסחיטה של הפרי. סיבים תזונתיים אחראים בין השאר לספיגה איטית של הסוכר בפירות. על כן מומלץ למנן את שתיית המיצים והשייקים, ולא לצרוך אותם על בסיס יומי. כמו כן ניתן להפחית את כמות הסוכר בשייק על ידי בחירת שייק ירקות בתוספת של פרי אחד בלבד.

שתייה קלה ממותקת

אם בחורף בחרנו יותר בקפה או תה, הקיץ מביא איתו חשק לשתייה קלה ממותקת על כל סוגיה. בעוד כוס קפה אותה אנו שותים בממוצע עם כפית אחת של סוכר, בפחית שתייה ממותקת יש 9 כפיות סוכר! בימים חמים העדיפו לשתות מים!

גלידות

הפינוק האולטימטיבי בעונת הקיץ. ישנה נטייה לבחור גלידות סורבה מתוך מחשבה שהן פחות עתירות קלוריות. זהו לחלוטין מיתוס, ולעיתים גלידות הסורבה מכילות אף כמות גדולה יותר של סוכר. במידה וקיימת רגישות לחלב – סורבה זה אכן פתרון.

פירות

בעונת הקיץ חוזרים לתפריט הפירות הצבעוניים והטעימים , אך לצערנו בהחלט לא דלי הקלוריות. אבטיח, ענבים, מנגו וכו׳… שימו לב שמנת פרי שווה לכוס אבטיח, 10 ענבים, יחידה קטנה-בינונית של שזיף וכדומה. מומלץ לאכול שקדים/אגוזים לצידם על מנת לאזן את ספיגת הסוכר.

סלטים

כשחם בחוץ יש נטייה לאכול ״ארוחות קלות״ – ולבחור יותר באופצית הסלטים. שימו לב שאמנם הירקות עצמם דלי קלוריות – אך התוספות לסלט יכולות להקפיץ את הארוחה במאות קלוריות. על כן בחרו רוטב שמן זית ולימון במקום ויניגרט, ובקשו את התוספות בצד על מנת לשלוט בכמות שלהן.

קיץ נעים ומהנה לכולם!

רוצים לשתף?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים שלנו

ארוחות מוכנות עד הדלת

ללא אלרגנים

ללא גלוטן

לקוחות יקרים

כרגע אין משלוחים ולא ניתן להזמין באתר. נחדש את הפעילות בהקדם.

שנה טובה ומבורכת!

דילוג לתוכן